Po raz pierwszy od 2002 roku cztery polskie kluby zagrały mecze europejskich pucharów jednego dnia.
Poprzedni taki przypadek to 19 września 2002 w I rundzie Pucharu UEFA:
- Primorje – Wisła Kraków 0:2,
- Legia – Utrecht 4:1,
- Servette – Amica 2:3,
- Porto – Polonia Warszawa 6:0.
Lech Poznań – Dinamo Batumi 5:0
- Tydzień temu były najwyższe porażki Lecha w pucharach, to teraz czas na najwyższe zwycięstwa:
- 6:0 z Grasshoper Club Zurych w Pucharze UEFA 2008/09,
- 6:1 z Fredrikstad FK w Lidze Europy 2009/10,
- 5:0 z Apollonem Limassol w Lidze Europy 2020/21, Dinamem Batumi w Lidze Konferencji Europy (2022/23; wszystko w eliminacjach).
- Debiut Lecha w Lidze Konferencji Europy, jest to piąty polski klub, który wystąpił w tych rozgrywkach.
- 5:0 z Dinamem Batumi to taki sam wynik, jaki w… dwumeczu z tym zespołem zaliczyła Jagiellonia Białystok w sezonie 2017/18.
- Pierwszy mecz w pucharach rozegrał Antoni Kozubal.
- Michał Skóraś i João Amaral strzelili swoje gole numer 2 i 3 w pucharach. Skóraś wcześniej pokonał bramkarza Standardu Liège, a Amaral Szachtiora Soligorsk. Mikael Ishak śrubuje swój rekord i ma już 10 goli dla Lecha w pucharach.
Pogoń Szczecin – Brøndby IF 1:1
- 1:1 to najczęstszy wynik Pogoni w pucharach – wystąpił trzy razy, z jej perspektywy trzy razy było również po 0:1.
- Polskie kluby (sześć różnych) kontra Brøndby: 4-3-4, gole 18:21. Tylko Legia i Pogoń nie przegrały, tylko Widzew i Amica wyeliminowali tego rywala, tylko Amica zachowała czyste konto w pojedynczym meczu, tylko Zagłębie na zero z przodu w pojedynczym meczu. Żaden polski klub nie przegrał z Brøndby u siebie i żaden nie wygrał na wyjeździe.
- Drugi gol Luki Zahoviča zrównał go z Dariuszem Dźwigałą i Kamilem Drygasem – najlepszymi strzelcami Pogoni w pucharach.
- Dziewięciu zawodników ma po pięć meczów w Pogoni w pucharach. Komplet minut w tych spotkaniach zaliczyli Dante Stipica, Benedikt Zech, Luis Mata i Damian Dąbrowski. Z grona zawodników z największą liczbą występów wypadł Konstantinos Triantafyllopoulos.
- Jens Gustafsson poprowadził Pogoń w pucharach po raz trzeci – wyprzedził czterech innych trenerów, którzy zaliczyli po dwa mecze.
Rapid Wiedeń – Lechia Gdańsk 0:0
- Pierwszy remis Lechii w pucharach i pierwsze czyste konto.
- Pierwszy bezbramkowy remis w historii meczów polsko-austriackich. Wcześniej tylko Lech nie stracił gola w Austrii (1:0 z Salzburgiem w Lidze Europy 2010/11).
- Trzy mecze bez porażki to trwająca seria Lechii w pucharach. Lepszą „aktualną” serię wśród polskich klubów ma tylko Wisła Kraków – cztery mecze (zwycięstwa z Odense i Twente oraz dwa remisy ze Standardem w Lidze Europy 2011/12).
- Dušan Kuciak i Flávio Paixão są jedynymi zawodnikami, którzy zagrali w Lechii po pięć meczów w rozgrywkach UEFA.
- Tomasz Kaczmarek, podobnie jak Jens Gustafsson, został liderem wśród trenerów Lechii w pucharach pod względem liczby meczów. Potrzebował do tego raptem trzech spotkań.
Raków Częstochowa – FK Astana 5:0
- Pierwszy mecz europejskich pucharów rozegrany w Częstochowie, najwyższe zwycięstwo Rakowa w Europie.
- To również najwyższe zwycięstwo polskiego klubu z kazachskim. Do tej pory najwyżej było 2:0 (Dyskobolia – Toboł, Lech – Żetysu i Legia – Aktobe). Polskie kluby pozostają bez straty gola u siebie przeciwko Kazachom.
- Raków tym jednym meczem podreperował swój bilans bramek w pucharach z ujemnego (-1) na dodatni (+4). W tym jednym meczu padło tyle samo goli, co łącznie w sześciu europejskich meczach z udziałem Rakowa w poprzednim sezonie – 5.
- W pucharach zadebiutowali Rumuni: Deian Sorescu i Bogdan Racovițan. Pierwszy z nich otrzymał czerwoną kartkę, drugi został zmieniony w przerwie. Pierwszy mecz w Rakowie w pucharach: Władysław Koczerhin (wcześniej Zoria Ługańsk), Szymon Czyż (Lazio) i Fabian Piasecki (Śląsk).
- Drugiego gola w pucharach dla Rakowa strzelił Vladislavs Gutkovskis (najlepszy strzelec). Pozostali (Ivi López, Mateusz Wdowiak, Władysław Koczerhin i Fran Tudor) strzelili dla Rakowa w pucharach po raz pierwszy. Licząc występy w innych klubach, nadal Gutkovskis jest najskuteczniejszy (łącznie 4 gole).
Informacje i niektóre statystyki na temat klubów znajdują się również na przeznaczonych do tego podstronie: Lech, Pogoń, Lechia, Raków
Statystyki nie obejmują Pucharu Intertoto. Statystyki danych rozgrywek sumowane są następująco:
EC1 – Puchar Mistrzów + Liga Mistrzów
EC2 – Puchar Zdobywców Pucharów
EC3 – Puchar Miast Targowych + Puchar UEFA + Liga Europy
EC4 – Liga Konferencji Europy
Najdłuższa seria bez porażki: choćby 5 meczów Rakowa w zeszłym roku: 2 remisy z suduvą, 2 remisy z Rubinem (po dogrywce w 2 meczu zwycięstwo) oraz na koniec zwycięstwo "u siebie" z Gentem.
Ta seria została zakończona porażką z Gentem. Tu wzięte pod uwagę są trwające serie.