Lech Poznań

Lech Poznań w europejskich pucharach 2022/23

↵2020/21

Bilans w europejskich pucharach

22 sezony, 126 meczów, 53-25-48, bramki 179:154, 32 awanse (w tym trzy z fazy grupowej)

Sukcesy w europejskich pucharach

II runda Pucharu Mistrzów/Ligi Mistrzów – 1990/91, 1992/93, 1993/94
1/16 finału Pucharu UEFA/Ligi Europy – 2008/09, 2010/11
II runda Pucharu Zdobywców Pucharów (1/8 finału) – 1982/83, 1988/99
Runda barażowa (1/16 finału) Ligi Konferencji Europy – 2022/23

Sezon 2022/23

5 lipca 20:00, I runda eliminacji LM, Lech Poznań – Qarabaǧ FK 1:0 (Ishak 41′)
Rudko – Pereira, Šatka, Milić, Rebocho – Karlström, Murawski (83′ Czerwiński) – Skóraś, Amaral (62′ Szymczak), Velde (62′ Ba Loua) – Ishak (79′ Kwekweskiri).

12 lipca 18:00, I runda eliminacji LM, Qarabaǧ – Lech 5:1 (Kady 14′, 74′, Ozobić 42′, Medina 56′, A. Hüseynov 77′ – Velde 1′)
Rudko – Pereira, Šatka, Milić, Rebocho (85′ Douglas) – Karlström (85′ Kwekweskiri), Murawski (85′ Marchwiński) – Skóraś (72′ Citaiszwili), Amaral (72′ Szymczak), Velde – Ishak.

21 lipca 18:00, II runda eliminacji LKE, Lech – Dinamo Batumi 5:0 (Skóraś 10′, 33′, Amaral 24′, 66′, Ishak 90’+4)
Rudko – Pereira, Šatka (67′ Czerwiński), Douglas, Rebocho (88′ Kozubal) – Karlström, Kwekweskiri (80′ Sousa) – Skóraś, Amaral (88′ Szymczak), Velde (67′ Citaiszwili) – Ishak.

28 lipca 19:00, II runda eliminacji LKE, Dinamo – Lech 1:1 (Wacadze 64′ – Czerwiński 76′)
Rudko – Pereira (82′ Kozubal), Šatka, Douglas, Rebocho (82′ Pingot) – Karlström, Kwekweskiri – Skóraś (61′ Marchwiński), Amaral (73′ Czerwiński), Velde (61′ Citaiszwili) – Szymczak.

4 sierpnia 20:45, III runda eliminacji LKE, Víkingur Reykjavík – Lech 1:0 (Sigurpálsson 45′)
Bednarek – Pereira, Dagerstål, Douglas, Rebocho – Karlström (61′ Kwekweskiri), Murawski – Skóraś, Amaral (74′ Szymczak), Velde (61′ Citaiszwili) – Ishak.

11 sierpnia 20:30, III runda eliminacji LKE, Lech – Víkingur 4:1 po dogrywce (Ishak 32′, Velde 44′, Marchwiński 96′, Sousa 119′ – Djuric 90’+5)
Bednarek – Pereira, Czerwiński, Milić (50′ Dagerstål), Rebocho (101′ Douglas) – Karlström, Murawski (88′ Marchwiński) – Skóraś, Amaral (88′ Sousa), Velde (68′ Kwekweskiri) – Ishak (101′ Szymczak).

18 sierpnia 20:30, IV runda eliminacji LKE, Lech – F91 Dudelange 2:0 (Velde 6′, Ishak 66′)
Bednarek – Pereira, Pingot, Milić czk 88′, Rebocho – Karlström (61′ Kwekweskiri), Murawski – Skóraś (90’+1 Douglas), Amaral (61′ Marchwiński), Velde (68′ Citaiszwili) – Ishak (68′ Szymczak).

25 sierpnia 20:30, IV runda eliminacji LKE, Dudelange – Lech 1:1 (Kirch 36′ – Pereira 60′)
Bednarek – Pereira, Šatka, Pingot, Rebocho – Murawski (68′ Karlström), Kwekweskiri – Skóraś, Amaral (68′ Marchwiński), Velde (60′ Citaiszwili) – Ishak (57′ Szymczak).

8 września 18:45, 1. kolejka fazy grupowej LKE, Villarreal CF – Lech 4:3 (Chukwueze 32′, Baena 36′, 40′, Coquelin 89′ – Skóraś 2′, Ishak 47′ (rzut karny), 62′)
Bednarek – Pereira, Dagerstål, Milić, Rebocho – Murawski, Karlström, Kwekweskiri (90′ Sousa) – Amaral (71′ Szymczak), Ishak (78′ Velde), Skóraś (78′ Citaiszwili).

15 września 21:00, 2. kolejka fazy grupowej LKE, Lech – Austria Wiedeń 4:1 (Ishak 27′, Skóraś 64′, Velde 76′, 90′ – Braunöder 29′)
Bednarek – Pereira, Šatka, Milić, Rebocho (46′ Douglas) – Karlström, Kwekweskiri (58′ Murawski) – Szymczak (58′ Velde), Amaral (69′ Marchwiński), Skóraś – Ishak (85′ Dagerstål).

6 października 18:45, 3. kolejka fazy grupowej LKE, Lech – Hapoel Beer Szewa 0:0
Bednarek – Pereira, Dagerstål, Milić, Douglas (32′ Rebocho) – Karlström, Murawski (60′ Kwekweskiri) – Velde (60′ Citaiszwili), Marchwiński (60′ Amaral), Skóraś (81′ Sobiech) – Ishak.

13 października 21:00, 4. kolejka fazy grupowej LKE, Hapoel – Lech 1:1 (Hemed 9′ (rzut karny) – Szymczak 44′)
Bednarek – Pereira, Dagerstål, Milić, Rebocho – Karlström, Murawski (85′ Kwekweskiri) – Citaiszwili (57′ Velde), Szymczak (68′ Amaral), Skóraś (85′ Marchwiński) – Ishak.

27 października 18:45, 5. kolejka fazy grupowej LKE, Austria – Lech 1:1 (Keles 69′ – Ishak 48′)
Bednarek – Pereira, Šatka, Milić, Rebocho – Murawski, Karlström, Kwekweskiri (88′ Amaral) – Szymczak (74′ Citaiszwili), Ishak (88′ Sobiech), Skóraś.

3 listopada 21:00, 6. kolejka fazy grupowej LKE, Lech – Villarreal 3:0 (Velde 27′, Skóraś 51′, 77′)
Bednarek – Pereira, Šatka, Milić, Rebocho – Kwekweskiri (90’+1 Salamon), Murawski – Velde (73′ Czerwiński), Marchwiński (73′ Szymczak), Skóraś – Ishak (88′ Dagerstål).

16 lutego 18:45, runda barażowa LKE, FK Bodø/Glimt – Lech
23 lutego 21:00, runda barażowa LKE, Lech – Bodø/Glimt

Strzelcy (w tym w fazie grupowej):

8 – Ishak (4)
6 – Velde (3), Skóraś (4)
2 – Amaral
1 – Czerwiński, Marchwiński, Sousa, Pereira, Szymczak (1)

Żółte kartki w fazie grupowej:

3 – Karlström (pauzował w 6. kolejce z Villarrealem)
2 – Rebocho, Murawski (zagrożeni pauzą)
1 – Szymczak, Douglas, Bednarek, Velde, Marchwiński, Milić, Ishak

Żółte kartki w eliminacjach (wyzerowane przed fazą grupową):

2 – Karlström, Pereira, Murawski
1 – Szymczak, Milić, Kwekweskiri, Rebocho, Czerwiński, Skóraś, Marchwiński, Velde

Czerwone kartki w eliminacjach:

1 – Milić (pauzował w wyjazdowym meczu z Dudelange)

Rozstawienie
Poz. Klub Kraj 2017/18 2018/19 2019/20 2020/21 2021/22 Razem
208 Lech Pol 1 2 0 3 0 6,000

Eliminacje LM – nierozstawiony w I rundzie.
Eliminacje LKE (ścieżka mistrzowska) – w III rundzie losowanie jest otwarte, w IV rundzie Lech może trafić na przegranych par III rundy eliminacji LE.
Faza grupowa LKE – 4. koszyk
Runda barażowa (1/16 finału) LKE – może zagrać z zespołami, które zajęły trzecie miejsce w grupie LE

Kadra
# Imię i nazwisko   Data urodzenia Wiek Kraj mecze/gole w europejskich pucharach
łącznie w Lechu
1 Artur Rudko   07.05.1992 30 Ukraina 9 0 4 0
31 Krzysztof Bąkowski B 04.01.2003 19 Polska 0 0 0 0
33 Karol Drażdżewski B 02.02.2002 20 Polska 0 0 0 0
35 Filip Bednarek   26.09.1992 30 Polska 21 0 20 0
2 Joel Pereira   28.09.1996 26 Portugalia 14 1 14 1
3 Barry Douglas   04.09.1989 33 Szkocja 23 1 16 1
5 Pedro Rebocho   23.01.1995 27 Portugalia 20 0 14 0
16 Antonio Milić   10.03.1994 28 Chorwacja 25 0 10 0
18 Bartosz Salamon   01.05.1991 31 Polska 1 0 1 0
20 Maksymilian Pingot B 01.04.2003 19 Polska 4 0 4 0
25 Filip Dagerstål   01.02.1997 25 Szwecja 18 0 7 0
27 Mateusz Żukowski   23.11.2001 20 Polska 0 0 0 0
37 Ľubomír Šatka   02.12.1995 26 Słowacja 23 0 17 0
44 Alan Czerwiński   02.02.1993 29 Polska 14 1 14 1
53 Patryk Olejnik B 15.03.2006 16 Polska 0 0 0 0
59 Bartosz Tomaszewski B 27.01.2005 17 Polska 0 0 0 0
6 Jesper Karlström   21.06.1995 27 Szwecja 24 0 13 0
7 Afonso Sousa   03.05.2000 22 Portugalia 3 1 3 1
11 Filip Marchwiński B 10.01.2002 20 Polska 18 2 18 2
14 Giorgi Citaiszwili   18.11.2000 21 Gruzja 12 0 10 0
15 Maksym Czekała B 05.03.2004 18 Polska 0 0 0 0
21 Michał Skóraś   15.02.2000 22 Polska 23 7 23 7
22 Radosław Murawski   22.04.1994 28 Polska 15 0 12 0
23 Kristoffer Velde   09.09.1999 23 Norwegia 19 8 13 6
24 João Amaral   07.09.1991 31 Portugalia 16 3 16 3
30 Nika Kwekweskiri   29.05.1992 30 Gruzja 44 4 14 0
43 Antoni Kozubal B 18.08.2004 18 Polska 2 0 2 0
50 Adriel Ba Loua   25.07.1996 26 Wybrzeże Kości Słoniowej 10 2 1 0
52 Filip Wolski B 09.04.2006 16 Polska 0 0 0 0
74 Jakub Antczak B 29.04.2004 18 Polska 0 0 0 0
9 Mikael Ishak   31.03.1993 29 Szwecja 25 17 23 16
17 Filip Szymczak B 06.05.2002 20 Polska 14 2 14 2
19 Norbert Pacławski B 19.02.2004 18 Polska 0 0 0 0
90 Artur Sobiech   12.06.1990 32 Polska 24 6 2 0
T John van den Brom   04.10.1966 56 Holandia 63 14

B – uprawnienie z listy B

Zgłoszony był także:

10 Dani Ramírez   18.06.1992 30 Hiszpania 10 1 10 1
Rekordziści

10 najlepszych, zaznaczeni piłkarze/trenerzy będący aktualnie w klubie

Liczba meczów:

36 – Manuel Arboleda
33 – Łukasz Trałka
30 – Jasmin Burić, Semir Štilić
27 – Jakub Wilk
26 – Dimitrije Injac
24 – Ivan Đurđević, Marcin Kamiński, Gergő Lovrencsics
23 – Bartosz Bosacki, Luis Henríquez, Michał Skóraś, Mikael Ishak

Strzelcy goli:

16 – Mikael Ishak
7 – Christian Gytkjær, Michał Skóraś
6 – Manuel Arboleda, Robert Lewandowski, Sławomir Peszko, Hernán Rengifo, Kristoffer Velde
5 – Artjoms Rudnevs
4 – Damian Łukasik, Mirosław Okoński, Jerzy Podbrożny, Semir Štilić

Trenerzy:

14 – Mariusz Rumak, John van den Brom
13 – Jacek Zieliński I
12 – Franciszek Smuda
10 – Dariusz Żuraw
8 – Henryk Apostel, Wojciech Łazarek, Maciej Skorża
6 – Nenad Bjelica, Ivan Đurđević

Stan na 7 listopada 2022. Statystyki nie obejmują Pucharu Intertoto. Statystyki danych rozgrywek sumowane są następująco:
EC1 – Puchar Mistrzów + Liga Mistrzów
EC2 – Puchar Zdobywców Pucharów
EC3 – Puchar Miast Targowych + Puchar UEFA + Liga Europy

Udostępnij: