Sezon pucharowy czas zacząć

Oto wyniki losowania europejskich pucharów!

Tak wyglądała kompletna lista drużyn biorących udział w II fazie eliminacji Ligi Mistrzów:

Rozstawione

Nierozstawione

FC Kopenhaga (19) DEN 26,890

Bohemians Dublin (35)

IRL

1,899

Lewski Sofia (17) BUL 24,250

Zrinjski Mostar (32)

BOS

1,733

Partizan B. (20)

SRB

23,266

DVSC Debreczyn (26)

HUN

1,633

Maccabi Hajfa (22) ISR 17,050

Sheriff Tiraspol (34)

MOL

1,333

Dinamo Zagrzeb (27) CHO 16,466

Georgia Tbilisi (38)

GEO

1,332

Wisła (25) POL 9,583

Makedonija Skopje (36)

MAC

1,033

BATE Borysów (40)

BLS

7,733

FK Baku (42)

AZB

0,899

FC Salzburg (21) AUT

6,565

Levadia Tallin (41)

EST

0,866

Kalmar FF (23)

SWE

4,938

SK Tirana (43)

ALB

0,799

APOEL Nikozja (28)

CYP

4,016

FK Aktobe (45)

KAZ 0,649

Stabaek IF (18)

NOR

3,760

Pjunik Erywań (44)

ARM

0,599

Slovan Bratysława (24)

SVK

2,933

Rhyl FC (47)

WAL

0,466

FK Ventspils (31)

LAT

2,832

EB Streymur (48)

FAR

0,433

NK Maribor (29)

SLO

2,816

Glentoran (46)
NIR
0,433

Hafnarfjordur (37)

ISL

2,333

F91 Dunelange (49)

LUX

0,266

Inter Turku (30)

FIN

1,958

? (50/52)

MON/MLT

0,099

Ekranas P. (33) LIT 1,933

? (51/53)

AND/SMR

0,050

Wisła Kraków – Levadia Tallin

Liga Europejska:

Rozstawione

Nierozstawione

Rosenborg BK (18, FP)

NOR

28,760

FK Renova (40/3)

MAC

1,033

Anorthosis (28/3)

CYP

12,016

Inter Baku (42/2)

AZE

0,899

Helsingborg (23/3)

SWE

9,938

Simurq Zaqatala (42/3)

AZE

0,899

Motherwell (10, FP)

SCO

5,575

Trans Narva (41/2)

EST

0,866

Randers FC (19, FP)

DEN

4,890

Kalju Nomme (41/3)

EST

0,866

Bnei Yehuda (22/5) ISR 3,050

Vllaznia Shkoder (43/2)

ALB

0,799

Spartak Trnava (24/3)

SVK

2,933

Dinamo Tirana (43/3)

ALB

0,799

Polonia (25/4)

POL

2,583

Irtysz Pawłodar (45/2)

KAZ

0,649

Slaven Koprivnica (27/3)

CRO

2,466

Okżetpes Kokczetaw (45/3)

KAZ

0,649

FC Lahti (30/3)

FIN

1,957

Mika Asztarak (44/4)

ARM

0,599

Vetra Wilno (33/3)

LIT

1,933

Banants Erywań (44/5)

ARM

0,599

Sligo Rovers (35/3)

IRL

1,899

Llanelli FC (47/2)

WAL

0,465

Dinaburg Daugavpils (31/3)

LAT

1,832

The New Saints (47/3)

WAL

0,465

Rudar Velenje (29/3)

SLO

1,816

Linfield Belfast (46/2)

NIR

0,432

Dinamo Mińsk (40/2)

BLS

1,733

Lisburn Distillery (46/3)

NIR

0,432

MTZ-Ripo Mińsk (40/3)

BLS

1,733

B36 Torshavn (48/2)

FAR

0,432

Siroki Brijeg (32)

BOS

1,733

NSI Runavik (48/3)

FAR

0,432

Haladas (26/3)

HUN

1,633

UN Kaerjeng (49)

LUX

0,266

Zimbru Chisinau (34/3)

MOL

1,333

CS Grevenmacher (49/3)

LUX

0,266

Keflavik (37/2)

ISL

1,333

Buducnost (52/2)

MON

0,200

Fram Reykjavik (37/3)

ISL

1,333

Sutjeska Niksic (52/3)

MON

0,200

Olimpi Rustavi (38/2)

GEO

1,332

Birkirkara (50/2)

MLT

0,099

FC Zestafoni (38/3)

GEO

1,332

Valletta FC (50/3)

MLT

0,099

Z czego nasza grupa wyglądała tak:
Rozstawione: Helsingborg, Polonia Warszawa, Dinaburg, Keflavik, Zestafoni
Nierozstawione: Kalju, Mika, Lisburn, Buducnost, Valetta

Polonia Warszawa – FC Buducnost

Rozstawione

Nierozstawione

Steaua Bukareszt (7/6)
ROM
53,781

FC Lahti/Dinamo Tirana (30/43)

FIN/ALB

1,958

FC Basel (16/3)

SUI

51,050

Suduva Mariampol (33, P)

LIT

1,933

Galatasaray (11/5)

TUR

33,445

FBK Kowno (33/2)

LIT

1,933

Rosenborg BK/Runavik (18/48)

NOR/FAR

28,760

Vetra Wilno/Grevenmacher (33/49)

LIT/LUX

1,933

Aalborg (19)

DEN

24,890

Sligo Rovers/Vllaznia (35/43)

IRL/ALB

1,899

Crvena Zvezda (21/3)

SRB

12,050

Metalurgs Lipawa (31)

LAT

1,832

Anorthosis/Kaerjeng (28/49)

CYP/LUX

12,016

Skonto Ryga (31/2)

LAT

1,832

Brondby (19/3)

DEN

10,890

Dinaburg/Kalju (31/41)

LAT/EST

1,832

Metalurg Donieck (12/4)

UKR

10,370

Rudar Velenje/Trans (29/41)

LAT/EST

1,816

Helsingborg/Mika (23/44)

SWE/ARM

9,938

Naftan Nowopołock (40, P)

BLS

1,733

MSK Żylina (24/2)

SVK

8,933

Dynamo M./Renova (40/36)

BLS/MAC

1,733

Tromso IL (18/3)

NOR

8,760

MTZ-Ripo M./Sutjeska (40/52)

BLS/MON

1,733

Rapid Wiedeń (20/2)

AUT

8,565

FK Sarajewo (32)

BOS

1,733

Pacos de Ferreira (8/5)

POR

8,292

Slavija Sarajewo (32, P)

BOS

1,733

NAC Breda (9, B)

NED

7,826

Siroki Brijeg/Banants (32/44)

BOS/ARM

1,733

Larissa (14, B)

GRE

7,632

Ujpest (26/2)

HUN

1,633

Elfsborg (23/2)

SWE

6,938

Haladas/Irtysz (26/45)

HUN/KAZ

1,633

Falkirk (10)

SCO

5,575

Dacia Chisinau (34/2)

MOL

1,333

Motherwell/Llanelli (10/47)

SCO/WAL

5,575

Iskra-Stal Ribnita (34/3)

MOL

1,333

Czerno More Warna (17/3)

BUL

5,250

Zimbru Chisinau/Okżetpes (34/45)

MOL/KAZ

1,333

Gent (13/4)

BEL

5,065

KR Reykjavik (37, P)

ISL

1,333

Randers FC (19, FP/?)

DEN/?

4,890

Keflavik/? (37/2/?)

ISL/?

1,333

Sigma Ołomuniec (15/4)

CZE

4,150

Fram R./New Saints (37/47)

ISL/WAL

1,333

Legia (25/3)

POL

3,583

Olimpi Rustavi/B36 (38/48)

GEO/FAR

1,332

Sturm Graz (20/3) AUT 3,565

FC Zestafoni/Lisburn (38/46)

GEO/NIR

1,332

Dinamo Tbilisi (38, P)

GEO 3,332

FC Vaduz (40)

LIE

1,100

FK Sevojno (21)

SRB

3,266

FK Milano (36)

MAC

1,033

Maccabi Netanya (22/3) ISR 3,050

Garabag Agdam (42, P)

AZB

0,899

Bnei Yehuda/Simurq (22/42)

ISR/AZE

3,050

Flora Tallin (41/2)

EST

0,866

Omonia Nikozja (28/2)

CYP

3,016

Flamurtari Vlore (43, P)

ALB

0,799

Spartak Trnava/Inter Baku (24/42)

SVK/AZE

2,938

Toboł Kostanaj (45/2)

KAZ

0,649

Saint Patrick’s (35/2)

IRL

2,899

Gandzasar Kapan (44/3)

ARM

0,599

Derry City (35/3)

IRL

2,899

Bangor City (47, P)

WAL

0,466

Nova Gorica (29/2)

SLO

2,816

Crusaders Belfast (46, P)

NIR

0,433

Polonia/Buducnost (25/52)

POL/MON

2,583

HB Torshavn (48/2)

FAR

0,433

NK Rijeka (27/2)

CRO

2,466

Differdange 03 (49/2)

LUX

0,266

Slaven K./Birkirkara (27/50)

CRO/MAL

2,466

OFK Petrovac (52, P)

MON

0,200

Rabotnicki Skopje (36, P)

MAC

2,033

Santa Coloma (51, P)

AND

0,100

HJK Helsinki (30, P)

FIN

1,958

Sliema Wanderers (50, P)

MAL

0,099

Honka Espoo (30/2)

FIN

1,958

Juvenes Dogana (53, P)

SMR

0,050

Polonia Warszawa/Buducnost – Juvenes Dogana
Legia Warszawa – Olimpi Rustavi/B36 Torshavn

No to ogólnie jest świetnie. Nasz najwyżej sklasyfikowany rywal jest z Gruzji, ale może nie awansować, wobec czego teoretycznie najsilniejszy będzie – pożal się Boże – mistrz Estonii. To byłby nawet dobry scenariusz, bo lepsze Wyspy Owcze niż bliski Wschód. Choć praktycznie patrząc, nie taki znowu bliski…
Już 2 i 9 lipca grać będzie Polonia, wtedy zacznie się uaktualnianie naszych wspaniałych współczynników.
Nasi sąsiedzi w rankingu krajowym też trafili niczego sobie, no ale może choć jeden z nich przez przypadek odpadnie.

Jutro zaprezentowane zostaną statystyki, głównie dotyczące rankingu krajowego. Czyli: ile zdobyć, dokąd dojść i takie tam.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *