europejskie puchary statystyki

Pierwsza porażka Legii w Anglii

Trzecia porażka Legii z rzędu i kolejne stracone bramki. To pogorszyło też bardzo korzystny bilans przeciwko angielskim zespołom.

Leicester City – Legia Warszawa 3:1
  • To był mecz numer 1000 polskich klubów w europejskich pucharach (liczony tak, jak opisano na końcu wpisu).

  • Legia po raz pierwszy przegrała mecz wyjazdowy z zespołem angielskim. Poprzednia porażka na Wyspach Brytyjskich to 0:1 z Rangers w sezonie 2019/20.
  • Łącznie jest to druga porażka Legii przeciwko Anglikom i druga w wymiarze 1:3. Bilans to 2-2-2, bramki 5:7. Między 1:3 z Manchesterem United a 1:3 z Leicester była seria czterech meczów bez porażki, która teraz dobiegła końca.
  • Do rekordu porażek z rzędu w pucharach nadal nieco brakuje. Wystarczy przypomnieć pięć przegranych z rzędu w fazie grupowej LE w sezonie 2013/14. 
  • Pierwszy rzut karny dla Legii w pucharach od 21 meczów i wyjazdowego spotkania z KuPS w sezonie 2019/20. Również wtedy nie został on wykorzystany (wówczas przez Sandro Kulenovicia). Ostatni wykorzystany to gol Miroslava Radovicia z Cork City w sezonie 2018/19.
  • Jurgen Çelhaka zagrał w pucharach po raz pierwszy w barwach Legii (wcześniej trzy występy dla KF Tirana). W rozgrywkach UEFA zadebiutował Szymon Włodarczyk, a na poziomie fazy grupowej – Mateusz Hołownia.
  • Filip Mladenović strzelił swojego pierwszego gola dla Legii w pucharach. To też jego pierwszy gol w fazie grupowej LE, wcześniej strzelał tylko w eliminacjach tych rozgrywek (dla Crvenej zvezdy) oraz w fazie grupowej LM (dla BATE).
  • Po raz pierwszy trener Legii wykorzystał pięć zmian w meczu europejskich pucharów, mimo że wcześniej Czesław Michniewicz i Marek Gołębiewski mieli do tego łącznie 12 okazji od początku sezonu.

Informacje i niektóre statystyki na temat klubów znajdują się również na przeznaczonej do tego podstronie: Legia

Statystyki nie obejmują Pucharu Intertoto. Statystyki danych rozgrywek sumowane są następująco:

EC1 – Puchar Mistrzów + Liga Mistrzów
EC2 – Puchar Zdobywców Pucharów
EC3 – Puchar Miast Targowych + Puchar UEFA + Liga Europy
EC4 – Liga Konferencji Europy

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *