europejskie puchary statystyki

Koniec ładnych serii Legii i szans na LE w tym sezonie

Legia wytrzymała bez straty gola kolejne 90 minut, ale decydująca okazała się ta 91. To trzeci sezon z rzędu bez polskiego klubu w fazie grupowej i ostatni nasz mecz w tym sezonie, a w związku z tym i ostatni wpis ze statystykami.

Rangers FC – Legia Warszawa 1:0
 • Licznik meczów bez straty gola stanął na 7. Łącznie były to 793 minuty – 720 Majeckiego i 73 Malarza.
 • Legia przegrała mecz pucharowy po raz pierwszy od spotkania z Dudelange (1:2). Było to osiem gier bez porażki. Na wyjeździe po raz ostatni do tej pory przegrała z Astaną (1:3), było siedem meczów bez porażki na wyjazdach.
 • Legia pozostaje bez zwycięstwa w IV rundzie eliminacji LE od czterech meczów (łącznie z eliminacji LM – od pięciu).
 • Legia po raz pierwszy przegrała w Szkocji, jak i w ogóle na Wyspach Brytyjskich (licząc wyniki z boiska; oficjalnie wcześniej był walkower 0:3 z Celtikiem).
 • Legia po 0:0 u siebie w pierwszym meczu: teraz to trzy awanse i cztery odpadnięcia. Wyniki z Rangers identyczne jak w ostatnim takim odpadnięciu, czyli 0:0 i 0:1 z Ajaxem
 • Łączny bilans Legii w IV rundzie eliminacji LE: 3 awanse, 3 odpadnięcia. Wszystkie odpadnięcia miały miejsce po remisie u siebie w pierwszym meczu (Rosenborg, Sheriff, Rangers), choć pierwszy awans – ze Spartakiem – też miał miejsce po remisie przy Łazienkowskiej. Pozostałe dwa awanse to komplet zwycięstw z Aktobe i Zorią. Licząc wszystkie polskie kluby, to był 13. występ w IV rundzie eliminacji LE i 8. odpadnięcie.
 • Polskie kluby na wyjeździe z Rangers: 1-0-3, bramki 4:6, druga z rzędu przegrana 0:1.
 • Frekwencja 45 463 to najwyższa wyjazdowa widownia Legii w pucharach od meczu z Ajaxem (52 285).
 • Trener Legii wystawił dokładnie ten sam skład wyjściowy w trzech kolejnych meczach pucharowych. Ostatni raz miało to miejsce za Henninga Berga w dwóch meczach z Botosani i jednym z Kukësi w sezonie 2015/16. Skład z tamtych meczów: Kuciak – Broź, Rzeźniczak, Pazdan, Brzyski – Furman, Jodłowiec – Guilherme, Duda, Kucharczyk – Nikolić.
 • Czwarty mecz w sezonie z niewykorzystanym kompletem zmian. Tu również kłania się trener Berg i sezon 2014/15 – aż 9 meczów z mniej niż trzema zmianami w meczu.
 • Artur Jędrzejczyk zaliczył swoje 30., a Igor Lewczuk 20. spotkanie w pucharach w barwach Legii. „Jędzy” do pierwszej dziesiątki występów w Legii w pucharach brakuje 5 meczów.
 • Aleksandar Vuković poprowadził Legię w pucharach po raz 9. – do pierwszej dziesiątki brakuje mu dwóch spotkań. Jest to trener z największą liczbą meczów w sezonie w pucharach od czasów Henninga Berga (8). Oczywiście statystyki i jego, i piłkarzy, mogły zostać dużo bardziej poprawione w fazie grupowej, ale jak wiadomo, w tym sezonie nie będzie im to dane…

Informacje i niektóre statystyki na temat klubu znajdują się również na przeznaczonej do tego podstronie.

Statystyki nie obejmują Pucharu Intertoto. Statystyki danych rozgrywek sumowane są następująco: EC1 – Puchar Mistrzów + Liga Mistrzów EC2 – Puchar Zdobywców Pucharów EC3 – Puchar Miast Targowych + Puchar UEFA + Liga Europy

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *