europejskie puchary statystyki

Ivi i Ishak dalej strzelają i śrubują swoje rekordy

Dwa zwycięstwa polskich klubów jednego dnia w IV rundzie eliminacji to coś, co miało już miejsce w sezonie 2015/16. Bieżące rozgrywki powoli się do niego upodobniają, oby rewanże potoczyły się tak samo jak wtedy.

Raków Częstochowa – Slavia Praga 2:1
  • Seria czystych kont Rakowa dobiegła końca, było to 420 minut bez straty gola, a łącznie z końcówką meczu z Gentem – 438. Pierwszy mecz Rakowa w roli gospodarza w pucharach ze straconym golem.
  • Pierwszy mecz Rakowa w pucharach, w którym gole strzeliły oba zespoły i dopiero trzeci, w którym padły minimum trzy gole.
  • Pięć pucharowych zwycięstw Rakowa z rzędu. Lepszy wynik w eliminacjach miała tylko Legia w sezonie 2015/16 (komplet sześciu zwycięstw).
  • Patrząc na same domowe mecze Rakowa, było to czwarte zwycięstwo z rzędu. Z sześciu zespołów, z którymi Raków grał w pucharach (i u siebie, i na wyjeździe), nie pokonał w pojedynczym meczu tylko Sūduvy.
  • Ivi López strzelił swojego czwartego gola dla Rakowa w europejskich pucharach i znów jest pod tym względem samodzielnym liderem. Ivi strzelił każdemu z trzech rywali Rakowa w tym sezonie. Trafienie Frana Tudora było jego drugim.
Lech Poznań – F91 Dudelange 2:0
  • Lech, podobnie jak Raków, wygrał cztery domowe mecze z rzędu w pucharach. W trakcie jednego sezonu takiego wyniku jeszcze nie miał. Jego najlepsza taka seria, licząc łącznie, to siedem kolejnych zwycięstw u siebie w latach 2011-2014.
  • W IV rundzie eliminacji (od 2009) Lech nie przegrał żadnego meczu u siebie ani nawet nie stracił w nich gola.
  • Podobnie jak w 2020 roku, obrońca Lecha w meczu IV rundy eliminacji otrzymuje czerwoną kartkę (teraz Antonio Milić, wtedy Ľubomír Šatka przeciwko Charleroi za dwie żółte). To czwarta bezpośrednia czerwona kartka zawodnika Lecha w pucharach, wcześniej Bartosz Bosacki ze Spartą (później anulowana), Marcin Kikut z Bragą i Tomasz Kędziora z Basel.
  • Gol Mikaela Ishaka w pucharach dla Lecha numer 12 (już pięć goli przewagi nad drugim Christianem Gytkjærem). Ishak nie pokonał tylko bramkarzy Hammarby, Charleroi i Rangers, w tym sezonie strzelił z każdym z czterech rywali Lecha, analogicznie jak Ivi w Rakowie. Kristoffer Velde trafił po raz trzeci.
  • John van den Brom poprowadził Lecha po raz siódmy w pucharach i jest już na ósmym miejscu wśród trenerów Lecha. W pojedynczym sezonie więcej meczów mieli Franciszek Smuda (12), Dariusz Żuraw (10), Jacek Zieliński (9) i Maciej Skorża (8).

Informacje i niektóre statystyki na temat klubów znajdują się również na przeznaczonych do tego podstronie: Lech, Raków

Statystyki nie obejmują Pucharu Intertoto. Statystyki danych rozgrywek sumowane są następująco:

EC1 – Puchar Mistrzów + Liga Mistrzów
EC2 – Puchar Zdobywców Pucharów
EC3 – Puchar Miast Targowych + Puchar UEFA + Liga Europy
EC4 – Liga Konferencji Europy

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *