europejskie puchary statystyki

Dogrywka tym razem nieudana dla Rakowa, Lech wciąż bez zwycięstwa na wyjeździe

Wyjazdy nie są w tym sezonie zbyt udane dla polskich klubów. Na 11 meczów zanotowaliśmy tylko trzy zwycięstwa – dwa Rakowa i jedno Lechii.

Slavia Praga – Raków Częstochowa 2:0 po dogrywce
  • Raków grał swoją trzecią dogrywkę w szóstym dwumeczu w pucharach. Jedną z nich zremisował (z Sūduvą, awans po rzutach karnych), jedną wygrał (z Rubinem) i jedną przegrał (ze Slavią).
  • Pierwszy pucharowy mecz w tym sezonie, w którym Raków nie strzelił gola.
  • Polskie kluby nadal nie wygrały w Czechach (nie licząc Czechosłowacji). Tylko Legia zdołała tem zremisować, właśnie ze Slavią. Hutnik, Lech, Ruch i Raków przegrały, za każdym razem do zera.
  • Czołówka występów dla Rakowa w pucharach nie zmieniła się. Komplet 12 meczów mają Fran Tudor, Giannis Papanikolaou, Patryk Kun i Vladislavs Gutkovskis. W top 10 pozostaje Vladan Kovačević, który po trzech meczach przerwy zagrał po raz dziewiąty.
  • Gustav Berggren zagrał swój pierwszy pucharowy mecz w barwach Rakowa (wcześniej 8 występów w Häcken).
F91 Dudelange – Lech Poznań 1:1
  • Lech staje się skuteczny w IV rundzie eliminacji, gdy już do niej dojdzie. Brał w niej udział po raz piąty (od 2009 roku), odpadł tylko za pierwszym podejściem z Clubem Brugge. Wyeliminował Dnipro, Fehérvár, Charleroi i Dudelange. Tym samym jako pierwszy polski klub zagra w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy.
  • Lech nie wygrał już siódmego meczu wyjazdowego z rzędu w pucharach. To wydłużenie jego najgorszej serii pod tym względem w historii występów w rozgrywkach UEFA.
  • Tracił też gola z każdym z ostatnich ośmiu rywali. Ostatnim, który nie był w stanie pokonać bramkarza Lecha, był Apollon w pojedynczym meczu III rundy el. LE. Następni, z wyjątkiem Charleroi, mieli po dwie okazje do grania z Lechem i strzelali mu w co najmniej jednym z tych meczów.
  • Joel Pereira strzelił swojego pierwszego gola w europejskich pucharach.
  • John van den Brom poprowadził Lecha po raz ósmy w pucharach. Więcej meczów mają tylko Mariusz Rumak, Jacek Zieliński, Franciszek Smuda i Dariusz Żuraw.

Informacje i niektóre statystyki na temat klubów znajdują się również na przeznaczonych do tego podstronie: Lech, Raków

Statystyki nie obejmują Pucharu Intertoto. Statystyki danych rozgrywek sumowane są następująco:

EC1 – Puchar Mistrzów + Liga Mistrzów
EC2 – Puchar Zdobywców Pucharów
EC3 – Puchar Miast Targowych + Puchar UEFA + Liga Europy
EC4 – Liga Konferencji Europy

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *