uefa

Czy wiesz, czym zajmuje się UEFA?

O UEFA słyszał chyba każdy, kto choć trochę interesuje się piłką nożną, ale nie każdy wie, czym dokładnie się zajmuje. Jej działań jest jednak naprawdę całkiem sporo!

UEFA – czyli Union of European Football Associations – to międzynarodowa organizacja założona w 1954 r. w Bazylei w Szwajcarii, zrzeszająca 55 krajowych związków piłki nożnej. Jest to konfederacja europejska wchodząca w skład konfederacji światowej – FIFA. Obecnie siedziba UEFA znajduje się w Nyonie w Szwajcarii.

UEFA jest organizatorem 17 międzynarodowych turniejów klubowych i reprezentacyjnych w piłce nożnej, zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Wśród tych najsłynniejszych dotyczących rozgrywek klubowych znajduje się Liga Mistrzów, Liga Europy oraz Superpuchar Europy. W 2021 roku wystartują nowe rozgrywki pod nazwą Europa Conference League. Najbardziej znane turnieje reprezentacyjne organizowane pod egidą UEFA to oczywiście mistrzostwa Europy oraz zainaugurowana w 2018 roku Liga Narodów. Wszystkie te imprezy odbywają się w zgodzie z zasadami opracowanymi przez UEFA, to ona pozyskuje dla nich sponsorów i partnerów, sprzedaje prawa telewizyjne, zajmuje się dystrybucją wejściówek itp.

Należy pamiętać, że UEFA dba nie tylko o rozwój futbolu profesjonalnego – w orbicie zainteresowań organizacji znajduje się także piłka nożna młodzieżowa oraz amatorska. Jednym z jej głównych celów jest popularyzacja i promocja futbolu w Europie.

Od września 2016 r. prezydentem UEFA jest Słoweniec Aleksander Čeferin. Wśród członków komitetu wykonawczego organizacji znajduje się prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek.

Na mistrzostwa Europy czekają bukmacherzy

Najbliższa wielka impreza międzynarodowa organizowana przez UEFA to Euro 2020, które odbędzie się w dniach 12 czerwca – 12 lipca 2020 r. Wezmą w nich udział 24 drużyny narodowe, a mecze odbędą się aż w 12 państwach, m.in. w takich miastach jak Kopenhaga, Bukareszt, Dublin, Glasgow i Monachium.

Na Euro 2020 bez wątpienia czekają nie tylko spragnieni piłkarskich emocji kibice, ale także legalni bukmacherzy – każda impreza piłkarska oznacza dla nich olbrzymi wzrost obrotów. Dotyczy to także polskich legalnych operatorów, zwłaszcza że w nadchodzących mistrzostwach zagrają Polacy. Co ciekawe, u większości z nich, choć do Euro 2020 pozostało jeszcze sporo czasu, zakłady wzajemne dotyczące spotkań Mistrzostw Europy są już dostępne. I tak np. u bukmachera eWinner typować już można, czy Polska wyjdzie ze swojej grupy. Analitycy dają na to spore szanse (kurs 1,50). Z kolei według analityków STS-u największym faworytem do wygrania całej imprezy są Anglicy (kurs 5,00) przed Belgią (6,00) oraz Francją i Holandią (7,50). Do typowania wyników Euro w STS warto wykorzystać free bonus bez wpłaty za 25 zł (TUTAJ opis bonusu, jak działa i jak wypłacić).

Oczywiście można spodziewać się, że legalni bukmacherzy na czas Euro 2020 przygotują dla graczy mnóstwo specjalnych bonusów, promocji i ofert specjalnych. Zebrane w jednym miejscu i z dokładnym opisem zasad będzie je można znaleźć na łamach portali takich jak www.legalsport.pl, specjalizujących się w analizie rynku legalnych zakładów bukmacherskich w naszym kraju. Warto śledzić takie doniesienia, bo bukmacherzy będą z pewnością chcieli przyciągnąć do siebie jak najwięcej klientów – a to przełoży się na mnóstwo okazji do korzystnego typowania.

Graj odpowiedzialnie tylko u legalnych bukmacherów, z ważną licencją Ministerstwa Finansów.

 

Udostępnij:

2 komentarze

  1. ranking rankingiem ale niestety matematyczne wyliczenia potencjału nie pomagają (zwłaszcza) Polakom, kombinowanie który mecz jest dla nas lepszy pod kątem rankingu jest slabe

  2. Ale losowanie w tym roku to był koszmar jakiś jak z podstawówki -ci razem nie, tamtych nie wolno, jak ten tu to ten tam itp. a w rezultacie w jednej grupie grac będą 3 drużyny z pierwszej szóstki rankingu ! - szaleństwo 8-D

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *