ekstraklasa-walka-o-europejskie-puchary

Walka o europejskie puchary w Ekstraklasie!

W obecnej kampanii bardzo ciekawie wygląda rywalizacja o mistrzostwo Polski, a także europejskie puchary. Aktualnie można powiedzieć, że w tym wyścigu uczestniczy 5 drużyn. Mowa tutaj o takich zespołach jak Radomiak Radom, Lechia Gdańsk, Lech Poznań, Pogoń Szczecin czy też Raków Częstochowa. Kto znajduje się w najlepszej sytuacji zdaniem zakładów bukmacherskich Betcris?

Pogoń Szczecin

Po bardzo dobrym początku rozgrywek w rundzie wiosennej można napisać, że w najlepszym położeniu aktualnie plasuje się Pogoń Szczecin. Portowcy wygrali 4 z 5 rozegranych spotkań, a jedyna wpadka tego zespołu miała miejsce w domowej rywalizacji z Lechem Poznań. Widać jednak, że ta drużyna ma mistrzowskie aspiracje, co pokazuje w kolejnych rywalizacjach.

Portowcy na ten moment mają na koncie 49 punktów, co jest najlepszym wynikiem w całej stawce. Trzeba jednak przyznać, że przewaga nad goniącym peletonem nie jest zbyt duża, ponieważ wynosi ona tylko jeden punkt nad Rakowem Częstochowa i Lechem Poznań. Można zakładać, że do samego końca obecnych rozgrywek będziemy mieli sporo przetasowań na szczycie tabeli. Portowcy mają przed sobą jeszcze rywalizację z Rakowem Częstochowa, która z pewnością zamiesza w stawce, w końcu któraś z drużyn, będzie musiała tutaj stracić punkty.

Pogoń Szczecin podobnie jak w poprzedniej kampanii, tak również w tym sezonie gra całkiem nieźle w grze obronnej. Do tej pory na boiskach Ekstraklasy mniej bramek straciła tylko drużyna z Poznania. Długimi fragmentami obecnej kampanii można było powiedzieć, że Pogoń Szczecin to jedna z nielicznych drużyn, która nie przegrała żadnego meczu na swoim boisku. Ta passa uległa jednak zakończeniu podczas domowej rywalizacji z Lechem Poznań. Na ten moment nie ma już żadnego zespołu na boiskach Ekstraklasy, który nie przegrałby meczu na swoim obiekcie.

Biorąc pod uwagę aktualną sytuację w ligowej tabeli, można powiedzieć, że europejskie puchary dla Pogoni Szczecin są praktycznie pewne i potwierdzają to kursy od zakładów sportowych. Trudno wyobrazić sobie scenariusz, w którym ta drużyna wypada poza 4 pozycję w tabeli, a nawet to miejsce prawdopodobnie da udział w europejskich pucharach.

Pogoń Szczecin – statystyki:

-Pogoń Szczecin jest aktualnym liderem Ekstraklasy z dorobkiem 49 oczek.

-Portowcy do tej pory zdobyli 44 bramki w 24 meczach.

-Pogoń Szczecin w ostatniej kolejce wygrała na swoim boisku z Radomiakiem.

-W 3 ostatnich meczach z udziałem tego zespołu nie było wyniku btts.

-Pogoń Szczecin wygrała 4 z ostatnich 5 meczów ligowych.

Lech Poznań

Po słabym początku rundy wiosennej szerokie uśmiechy zniknęły z twarzy piłkarzy Lecha Poznań. Kolejorz przystępował do rozgrywek po zimowej przerwie w pozycji lidera, a w dodatku miał 4 punkty przewagi. Aktualnie podopieczni Macieja Skorży zajmują 3. pozycję w tabeli. Trzeba przyznać, że sytuacja mocno się skomplikowała, jednak nie mogło być inaczej, kiedy ta drużyna aż 3 razy straciła punkty w 5 rozegranych meczach rundy wiosennej. Po wznowieniu rozgrywek Kolejorz pokonał na swoim obiekcie Termalikę, a także zwyciężył w wyjazdowej rywalizacji z Pogonią Szczecin. Oprócz tego zawodnicy prowadzeni przez Macieja Skorżę przegrali w rywalizacji z Lechią Gdańsk, zremisowali z Cracovią i ulegli ekipie Rakowa Częstochowa. Właśnie w tej ostatniej rywalizacji zobaczyliśmy sporą niespodziankę, ponieważ była to pierwsza porażka Kolejorza od początku rozgrywek przy ulicy Bułgarskiej.

Lech Poznań ma aktualnie na koncie 48 punktów, więc nie można powiedzieć, żeby ta drużyna przegrała już walkę o mistrzostwo Polski. Sytuacja wyjściowa nadal jest całkiem korzystna, ponieważ trzeba pamiętać, że Pogoń Szczecin i Raków Częstochowa mają do rozegrania bezpośrednie starcie. Kolejorz ma już za sobą rywalizację z obiema tymi drużynami. Terminarz nadchodzących spotkań jest sprzyjający dla tego zespołu, dlatego też nic dziwnego, że wiele osób decyduje się na granie na zwycięstwo Lecha w zakładach bukmacherskich.

Lech Poznań – statystyki:

-Lech Poznań w ostatniej kolejce przegrał na swoim boisku z Rakowem Częstochowa.

-Kolejorz od początku sezonu przegrał tylko jedno spotkanie domowe.

-Lech Poznań na ten moment stracił najmniej bramek w lidze.

-Lech przegrał 2 z 3 ostatnich meczów ligowych.

-Lech Poznań aktualnie plasuje się na 3 miejscu w tabeli z dorobkiem 48 punktów.

Raków Częstochowa

Podopieczni Marka Papszuna w ostatniej kolejce zwyciężyli na wyjeździe z Lechem Poznań. Trzeba przyznać, że było to małe zaskoczenie dla osób, które regularnie obstawiają zakłady bukmacherskie. W końcu Kolejorz do tej pory nie przegrał żadnego meczu na swoim obiekcie.

Piłkarze Rakowa po raz kolejny pokazali, że mają mistrzowskie aspiracje i trzeba się z nimi liczyć. W najbliższej kolejce ten zespół czeka zdecydowanie łatwiejsze starcie, co widać po ofercie zakładów sportowych. Kursy zdecydowanie przemawiają za zwycięstwem ekipy Krzyżowców. Każdy inny rezultat byłby tutaj sporym zaskoczeniem.

Na ten moment wydaje się, że pierwsze trzy pozycje w Ekstraklasie są zaklepane i zostaną one rozdzielone pomiędzy Lech Poznań, Pogoń Szczecin i właśnie Raków Częstochowa. Główne pytanie dotyczy tego, w jakiej konfiguracji te drużyny zakończą rozgrywki?

4. miejsce da puchary?

Prawdopodobnie nawet 4 pozycja w obecnym sezonie zagwarantuje udział w eliminacjach europejskich pucharów. Na ten moment na tym miejscu znajdują się piłkarze Lechii Gdańsk, którzy jednak nie potrafili wykorzystać potknięcia Radomiaka w ostatniej kolejce. Gdańszczanie stracili punkty w końcówce meczu domowego z Wisłą Kraków. Co musi się stać, aby kibice w Trójmieście w przyszłym sezonie zobaczyli zmagania swojego zespołu w eliminacjach europejskich pucharów?

Po pierwsze Lechia Gdańsk musi zakończyć rozgrywki w czołowej czwórce tabeli. Następnie piłkarze tego zespołu muszą liczyć na korzystne rozstrzygnięcia w rozgrywkach Pucharu Polski, czyli triumf albo Rakowa Częstochowa, albo Lecha Poznań. Patrząc na losowanie, wiele wskazuje na to, że te 2 zespoły spotkają się w meczu finałowym.

Więcej na temat rankingu UEFA znajdziesz tutaj: https://rankinguefa.pl/category/europejskie-puchary-rankingi-uefa/

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej pod adresem www.betcris.pl na podstawie licencji (PS4.6831.1.2019) wydanej przez Ministra Finansów w dniu 19 grudnia 2019 r. na urządzanie zakładów wzajemnych-bukmacherskich przez sieć Internet na okres 6 lat.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95

 

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *