europejskie puchary statystyki

Mikael Ishak wśród najlepszych strzelców Lecha w pucharach

Ten mecz nie poprawił bilansu Lecha w fazie grupowej, ale bardzo szybko w klasyfikacji strzelców na wysokie miejsce wspiął się Mikael Ishak.

Lech Poznań – SL Benfica 2:4
  • Pierwsza porażka Lecha na inaugurację fazy grupowej LE. Do tej pory były dwa remisy – 3:3 z Juventusem i 0:0 z Belenenses. W Pucharze UEFA także remis – 2:2 z Nancy.
  • Doliczając mecze z fazy grupowej LE 2015/16, Lech jest bez zwycięstwa w tej fazie od czterech meczów. W meczach u siebie w tej fazie to pięć meczów bez zwycięstwa.
  • Debiut w europejskich pucharach Tomasza Dejewskiego. On i wszyscy jego koledzy, oprócz Filipa Bednarka i Pedro Tiby, zagrali po raz pierwszy na poziomie fazy grupowej.
  • Bilans polskich klubów przeciwko portugalskim to obecnie 5-7-13, bramki 17:44, z czego bilans Lecha to 1-2-2, bramki 3:6.
  • Polski klub przegrał z portugalskim u siebie po pięciu meczach bez porażki. Lech w Poznaniu z Portugalczykami zaliczył już zwycięstwo, remis i porażkę.
  • Lech strzelił minimum po dwa gole w każdym z meczów tego sezonu pucharów. Łącznie ma serię sześciu spotkań z co najmniej jedną zdobytą bramką (oprócz tego sezonu także rewanż z Genkiem w sezonie 2018/19).
  • Z drugiej strony cztery stracone gole przez Lecha to jeden z jego słabszych wyników w pucharach. Tylko w czterech meczach stracił ich więcej, a u siebie w dwóch – 2:5 z Duisburgiem i 1:5 ze Spartakiem Moskwa. Oczywiście dzięki dwóm strzelonym golom różnica bramkowa nie jest aż tak dotkliwa.
  • Mikael Ishak ma już 5 goli w tym sezonie Ligi Europy włącznie z eliminacjami. Jest on na pierwszym miejscu w klasyfikacji strzelców, tak jak i Harry Kane. Ishak znalazł się też wśród najlepszych strzelców Lecha w historii jego występów w pucharach. Czołówka:

7 – Christian Gytkjær
6 – Manuel Arboleda, Robert Lewandowski, Sławomir Peszko, Hernán Rengifo
5 – Artjoms Rudnevs, Mikael Ishak

  • Z kolei Dariusz Żuraw znalazł się w czołówce trenerów Lecha w pucharach, jeśli chodzi o liczbę meczów. Zajmuje 9. miejsce ex aequo z Jose Marią Bakero, a za tydzień będzie mógł awansować na 7.

14 – Mariusz Rumak
13 – Jacek Zieliński I
12 – Franciszek Smuda
8 – Henryk Apostel, Wojciech Łazarek, Maciej Skorża
6 – Nenad Bjelica, Ivan Đurđević
5 – José María Bakero, Dariusz Żuraw

Informacje i niektóre statystyki na temat klubu znajdują się również na przeznaczonej do tego podstronie.

Statystyki nie obejmują Pucharu Intertoto. Statystyki danych rozgrywek sumowane są następująco: EC1 – Puchar Mistrzów + Liga Mistrzów EC2 – Puchar Zdobywców Pucharów EC3 – Puchar Miast Targowych + Puchar UEFA + Liga Europy

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *