Lech Poznań

Lech Poznań w europejskich pucharach 2020/21

↵2018/19

Bilans w europejskich pucharach

21 sezonów, 110 meczów, 47-20-43, bramki 153:133, 28 awansów (w tym dwa z fazy grupowej)

Sukcesy w europejskich pucharach

II runda Pucharu Mistrzów/Ligi Mistrzów – 1990/91, 1992/93, 1993/94
1/16 finału Pucharu UEFA/Ligi Europy – 2008/09, 2010/11
II runda Pucharu Zdobywców Pucharów (1/8 finału) – 1982/83, 1988/99

Sezon 2020/21

27 sierpnia 21:00, I runda eliminacji LE, Lech Poznań – Valmiera FC 3:0 (Ishak 59′, 78′, Szymczak 88′)
Bednarek – Gumny, Šatka, Crnomarković, Puchacz – Moder, Tiba (80′ Marchwiński) – Kamiński (63′ Czerwiński), Ramírez, Jóźwiak – Ishak (84′ Szymczak).

16 września 19:00, II runda eliminacji LE, Hammarby – Lech 0:3 (Tiba 55′, Kamiński 89′, Marchwiński 90’+3)
Bednarek – Czerwiński, Šatka, Crnomarković, Puchacz – Moder, Tiba (84′ Marchwiński) – Sýkora (73′ Skóraś), Ramírez, Kamiński – Ishak (90’+1 Awwad).

23 września 18:00, III runda eliminacji LE, Apollon Limassol – Lech 0:5 (Tiba 42′, 90’+2, Ishak 47′, Kamiński 58′, Sýkora 81′)
Bednarek – Czerwiński, Šatka, Crnomarković, Puchacz – Moder (73′ Muhar), Tiba – Sýkora, Ramírez, Kamiński (76′ Skóraś) – Ishak (67′ Kaczarawa).

1 października 19:00, IV runda eliminacji LE, Charleroi – Lech 1:2 (Fall 56′ – Ramírez 33′, Puchacz 41′)
Bednarek – Czerwiński, Šatka (ż/ż/czk 77′), Crnomarković, Krawec (71′ Skóraś – Moder, Tiba – Kamiński, Ramírez (79′ Rogne), Puchacz – Ishak (87′ Marchwiński).

22 października 18:55, 1. kolejka fazy grupowej LE, Lech – SL Benfica 2:4 (Ishak 15′, 48′ – Pizzi 9′ (rzut karny), Nuñez 42′, 60′, 90’+3)
Bednarek – Czerwiński, Dejewski, Crnomarković, Puchacz (74′ Krawec) – Moder, Tiba – Skóraś (90’+1 Awwad), Ramírez (67′ Muhar), Kamiński (67′ Marchwiński) – Ishak (74′ Kaczarawa).

29 października 21:00, 2. kolejka fazy grupowej LE, Rangers FC – Lech 1:0 (Morelos 68′)
Bednarek – Czerwiński, Šatka, Rogne, Krawec – Moder, Marchwiński (82′ Awwad) – Skóraś (74′ Sýkora), Ramírez (88′ Kaczarawa), Puchacz – Ishak.

5 listopada 18:55, 3. kolejka fazy grupowej LE, Lech – Standard Liège 3:1 (Skóraś 14′, Ishak 22′, 48′ – Lestienne 29′)
Bednarek – Czerwiński, Šatka, Rogne, Puchacz – Moder, Tiba (81′ Muhar) – Skóraś (62′ Sýkora), Ramírez (81′ Awwad), Marchwiński (62′ Kamiński) – Ishak (85′ Kaczarawa).

26 listopada 21:00, 4. kolejka fazy grupowej LE, Standard – Lech 2:1 (Tapsoba 63′, Laifis 90’+3 – Ishak 60′)
Bednarek – Butko, Rogne, Crnomarković (ż/ż/czk 74′), Puchacz – Moder (78′ Šatka), Tiba (78′ Marchwiński) – Skóraś (64′ Czerwiński), Ramírez, Sýkora (64′ Krawec) – Ishak (83′ Kaczarawa).

3 grudnia 21:00, 5. kolejka fazy grupowej LE, Benfica – Lech

10 grudnia 18:55, 6. kolejka fazy grupowej LE, Lech – Rangers

Strzelcy (w tym w fazie grupowej)

8 – Ishak (5)
3 – Tiba
2 – Kamiński
1 – Szymczak, Marchwiński, Sýkora, Ramírez, Puchacz, Skóraś (1)

Żółte kartki w fazie grupowej

2 – Muhar
1 – Crnomarković, Ishak, Ramírez, Butko, Krawec

Czerwone kartki w fazie grupowej

1 – Crnomarković (pauzuje z Benficą w 5. kolejce; czerwona kartka w wyniku dwóch żółtych)

Żółte kartki w eliminacjach („wyczyszczone” przed fazą grupową)

2 – Ramírez
1 – Kamiński, Skóraś, Šatka

Czerwone kartki w eliminacjach

1 – Šatka (pauzował w pierwszym meczu fazy grupowej; czerwona kartka w wyniku dwóch żółtych)

Rozstawienie
Poz. Klub Kraj 2015/16 2016/17 2017/18 2018/19 2019/20 Razem
167 Lech Pol 4,000 0,000 1,000 2,000 0,000 7,000

Eliminacje LE – rozstawienie do II rundy włącznie. Brak rozstawienia w III i IV rundzie.
Faza grupowa LE – 4. koszyk

Kadra
# Imię i nazwisko   Data urodzenia Wiek Kraj mecze/gole w europejskich pucharach
łącznie w Lechu
31 Krzysztof Bąkowski B 04.01.2003 17 Polska 0 0 0 0
33 Marko Malenica   08.02.1994 26 Chorwacja 12 0 0 0
35 Filip Bednarek   26.09.1992 28 Polska 9 0 8 0
3 Wasyl Krawec   20.08.1997 23 Ukraina 4 0 4 0
4 Thomas Rogne   29.06.1990 30 Norwegia 30 1 9 0
5 Đorđe Crnomarković   10.09.1993 27 Serbia 9 0 6 0
13 Tomasz Dejewski   22.04.1995 25 Polska 1 0 1 0
27 Tymoteusz Puchacz   23.01.1999 21 Polska 8 1 8 1
37 Ľubomír Šatka   02.12.1995 24 Słowacja 13 0 7 0
40 Jakub Niewiadomski B 09.04.2002 18 Polska 0 0 0 0
44 Alan Czerwiński   02.02.1993 27 Polska 8 0 8 0
45 Kacper Andrzejewski B 12.03.2001 19 Polska 0 0 0 0
48 Karol Smajdor B 16.01.2001 19 Polska 0 0 0 0
50 Kacper Wachowiak B 05.03.2002 18 Polska 0 0 0 0
54 Filip Borowski B 06.10.2003 17 Polska 0 0 0 0
91 Bohdan Butko   13.01.1991 29 Ukraina 16 0 1 0
6 Karlo Muhar   17.01.1996 24 Chorwacja 3 0 3 0
8 Jan Sýkora   29.12.1993 26 Czechy 32 5 5 1
10 Dani Ramírez   18.06.1992 28 Hiszpania 8 1 8 1
11 Filip Marchwiński   10.01.2002 18 Polska 7 1 7 1
15 Jakub Moder   07.04.1999 21 Polska 8 0 8 0
21 Michał Skóraś   15.02.2000 20 Polska 7 1 7 1
25 Pedro Tiba   31.08.1988 32 Portugalia 16 3 12 3
34 Tymoteusz Klupś   26.02.2000 20 Polska 0 0 0 0
38 Jakub Kamiński   05.06.2002 18 Polska 6 2 6 2
46 Jakub Białczyk B 22.05.2001 19 Polska 0 0 0 0
47 Łukasz Szramowski B 01.04.2002 18 Polska 0 0 0 0
49 Damian Kołtański B 16.05.2003 17 Polska 0 0 0 0
52 Jakub Karbownik B 15.03.2001 19 Polska 0 0 0 0
9 Mikael Ishak   31.03.1993 27 Szwecja 10 9 8 8
14 Nika Kaczarawa   13.01.1994 26 Gruzja 8 1 5 0
23 Filip Szymczak   06.05.2002 18 Polska 1 1 1 1
29 Mohammad Awwad   09.06.1997 23 Izrael 7 2 4 0
51 Hubert Sobol B 25.06.2000 20 Polska 0 0 0 0
53 Filip Wilak B 06.08.2003 17 Polska 0 0 0 0
T Dariusz Żuraw   04.11.1972 48 Polska 8 8

B – uprawnienie z listy B

Zgłoszeni byli także:

2 Robert Gumny   04.06.1998 22 Polska 6 0 6 0
7 Kamil Jóźwiak   22.04.1998 22 Polska 4 1 4 1
22 Wołodymyr Kostewycz   23.10.1992 27 Ukraina 10 0 10 0
Rekordziści

10 najlepszych, zaznaczeni piłkarze/trenerzy będący aktualnie w klubie

Liczba meczów:

36 – Manuel Arboleda
33 – Łukasz Trałka
30 – Jasmin Burić, Semir Štilić
27 – Jakub Wilk
26 – Dimitrije Injac
24 – Ivan Đurđević, Marcin Kamiński, Gergő Lovrencsics
23 – Bartosz Bosacki, Luis Henríquez

Strzelcy goli:

8 – Mikael Ishak
7 – Christian Gytkjær
6 – Manuel Arboleda, Robert Lewandowski, Sławomir Peszko, Hernán Rengifo
5 – Artjoms Rudnevs
4 – Damian Łukasik, Mirosław Okoński, Jerzy Podbrożny, Semir Štilić

Trenerzy:

14 – Mariusz Rumak
13 – Jacek Zieliński I
12 – Franciszek Smuda
8 – Henryk Apostel, Wojciech Łazarek, Maciej Skorża, Dariusz Żuraw
6 – Nenad Bjelica, Ivan Đurđević
5 – José María Bakero

Stan na 26 listopada 2020. Statystyki nie obejmują Pucharu Intertoto. Statystyki danych rozgrywek sumowane są następująco:
EC1 – Puchar Mistrzów + Liga Mistrzów
EC2 – Puchar Zdobywców Pucharów
EC3 – Puchar Miast Targowych + Puchar UEFA + Liga Europy

Udostępnij: